Zmiany na stanowisku prezesa Kongresu Nowej Prawicy
By admin On 5 Sty, 2015 At 08:50 PM | Categorized As Polityka-Polska | With 0 Comments
Zmiany na szczytach Kongresu Nowej Prawicy. Nowym szefem został Michał Marusik. Zastąpi na tym stanowisku Janusza Korwin-Mikkego.
2a838f81d4bb62db2d40891033cbd553

“Konwentykl zmienił prezesa KNP; od dziś jest nim kol. Michał Marusik. Szczere życzenia powodzenia na tym trudnym stanowisku. KNP popiera mój start na Prezydenta” – pisze na Facebooku Korwin-Mikke.

W dalszej części wpisu czytamy, iż “w tym momencie idea partii mającej rozszerzyć działalność KNP upada – bo Konwentykl ją odrzuca”. “We środę skomentuję to obszerniej. Proszę na razie nie podejmować żadnych pochopnych decyzyji. Posiedzenie Rady Głównej – w poniedziałek” – dodał.

Nowy prezes partii powiedział “Rzeczpospolitej”, że zmiana na szczycie partii była konieczna z powodu zbyt dużej liczby zajęć Korwin-Mikkego. Dodał, że partia jest już coraz bardziej profesjonalna i trzeba się nią zająć na poważnie. Zastrzegł, że zmiana nie była efektem konfliktu wewnętrznego.

Jednak z informacji “Rzeczpospolitej” wynika, że partyjna starszyzna nie mogła pogodzić się z rośnięciem pozycji posła Przemysława Wiplera. – Teraz ma się to skończyć – powiedział anonimowo jeden z przeciwników posła w partii.

KNP po majowych eurowyborach wprowadził do PE czterech swoich przedstawicieli, co – w zgodnej ocenie komentatorów i polityków – było sporym sukcesem; jednak w listopadowych wyborach samorządowych KNP osiągnął słaby wynik – w sejmikach nie znalazł się żaden przedstawiciel tego ugrupowania. Jednocześnie wewnątrz KNP zaczęły się konflikty personalne.

Korwin-Mikke próbował wprowadzić do zarządu nowe osoby; odwołani wiceprezesi blokowali zmiany. Ostatecznie prezes KNP przeforsował popieranych przez siebie ludzi i wśród jego zastępców znaleźli się m.in.: poseł Przemysław Wipler, krakowski polityk Konrad Berkowicz oraz europoseł Michał Marusik.

Rzecznik KNP Tomasz Sommer na początku stycznia przekonywał, że sprawa “politycznych przepychanek” została zamknięta. – Trzeba było odsunąć pieniaczy, bo ich działalność, ciągłe spiski i pozwy mogłyby zablokować pracę partii – zaznaczył.

About -

comment closed