10 najlepszych zawodów w 2015 roku
By admin On 5 Sty, 2015 At 09:30 PM | Categorized As Społeczne-Polska, Społeczne-Świat | With 0 Comments

Jeśli sytuacja geopolityczna w 2015 roku nie zmieni się drastycznie, polskiego rynku pracy nie czeka rewolucja. To dobra wiadomość dla pracowników – bezrobocie w dalszym ciągu będzie spadać, a jakość zatrudnienia i atrakcyjność wielu zawodów wzrośnie. Przedstawiamy te profesje, które będą w nadchodzących miesiącach najatrakcyjniejsze

zawodyW 2014 roku polski rynek pracy, w którym przez lata dominującą pozycję zajmowali pracodawcy, osiągnął długo oczekiwaną równowagę. Układ sił pomiędzy zatrudnionymi a zatrudniającymi wyrównał się – potwierdza to m.in. idealnie wypośrodkowana ocena Polski w rankingu Hays Global Index, przedstawiającym sytuację na rynku pracy w 31 krajach. Od przyszłego roku szala zacznie się natomiast przechylać na stronę pracowników, którzy nie tylko zyskają silniejszą pozycję w rozmowach z pracodawcami, ale i uzyskają dostęp do lepszego zatrudnienie.

Poprosiliśmy polski oddział firmy doradztwa personalnego Hays o wskazanie najbardziej atrakcyjnych zawodów na rodzimym rynku pracy w 2015 roku. Eksperci oceniali poszczególne stanowiska przez pryzmat perspektywy zatrudnienia, jakości wykonywanej pracy oraz wysokości wynagrodzeń. A co najistotniejsze – wzięli poprawkę na sytuację w poszczególnych sektorach gospodarki, dzięki czemu sporządzony wykaz jest przekrojowym przewodnikiem po najlepszych profesjach 2015 roku.

About -

comment closed