Obrońcy Krzyża czy specjaliści do mieszania W. Kaczanow i E. Miziński
By rafal On 12 Sie, 2016 At 04:02 PM | Categorized As Polityka, Polityka-Polska, Polska, Społeczne, Społeczne-Polska, Wiadomości | With 0 Comments

Od długiego czasu te dwie postacie tzw.Obrońcy Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia Warszawa są przedstawiani jako bohaterowie , a jak było naprawdę? Przedstawiamy państwu prawdziwe oblicze dwóch dziwnych ale ciekawych postaci . Włodzimierz Kaczanow czy to jest prawdziwe nazwisko tego pana ,tego do końca nikt nie wie. Kilkakrotnie pytano się Włodek jakie prawdziwe masz nazwisko i dano mu kserokopię do ręki artykuł z gazety gdzie był przedstawiony jako białoruski pisarz .wykładowca na uniwersytecie w Mińsku- Białoruś , kiedy on to zobaczył i nic na to nie odpowiedział. Starał się utworzyć grupę polityczną jednak mu to nie wyszło  . Uwielbiał straszyć ludzi jeżeli nie pod stosowali się pod jego dyktando. Przedstawiał się w ten sposób , jestem oficerem służb specjalnych , ale jakich , nie odpowiedział. Do swoich przeciwników lubił mówić my wszystko o tobie wiemy, nie podskakuj . Mówił o sobie też , jestem Żydem w mojej krwi płynie krew 14 – stu narodowości. Ze swoją małą grupą próbował wielokrotnie robić zadymy, chciał aby policja i służby użyły siły wobec prawdziwych Obrońców Krzyża . Ten plan nie udał się w całości. Uwielbiał rozgrzewać ze swoimi kompanami napojami wyskokowymi za co był krytykowany i karcony przez prawdziwych Obrońców Krzyża . Dorabiał sobie sprzedając ulotki i postanowił wypłynąć łodzią  z krzyżem z grupą swoich zwolenników jako Guru Włodzimierz . Nawet dostał poparcie od znanego księdza , który uznał to za dobry pomysł . Prawdziwi Obrońcy krzyża byli przeciwni temu żebractwu . Impreza zakończyła się na Wiśle, łódź zatonęła pijane towarzystwo uratowała Policja . Kaczanow do dzisiaj jest postacią barwna jak przystało na oficera wywiadu , ale jakiego. W. Kaczanow zmarł w szpitalu wojskowym w Warszawie.

imgres                                         foto 4łomza.pl              W. Kaczanow

Postać druga Edward Mizikowski podobnie działacz solidarności . Pod Pałacem rozkładał ulotki z napisem Solidarni . Jego działalność polegała na częstych awanturach słownych z tzw. przeciwnikami Obrońców Krzyża na Krakowskim Przedmieściu . Dobry kolega W. Kaczanowa . Nad jego grobem ze smutkiem opowiadał życiorys Włodka . Doskonale wiedział że Kaczanow był współpracownikiem służb specjalnych. Pan Edward często i gęsto chwiejnym krokiem jako działacz opozycji roznosił ulotki i kontrolował sytuacje pod Krzyżnem. Po zakończeniu wydarzeń pod Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie , występował często w telewizji a nawet startował jako kandydat z jednej partii na Senatora w Warszawie , bez powodzenia. Na pewno ma ciekawą kartotekę w IPN-ie jako działacz Solidarności.

CIMG3891

E. Mizikowski

About -

comment closed